Koszty pożyczki pozabankowej. Oprocentowanie to nie wszystko - TRUST.ORG.PL

Koszty pożyczki pozabankowej. Oprocentowanie to nie wszystko

Koszty pożyczki pozabankowej. Oprocentowanie to nie wszystko

Pożyczki pozabankowe to produkty pożyczkowe, które są dostępne praktycznie dla wszystkich. Nawet osoby zadłużone, ze złą historią pożyczkową czy też zarabiające niewielkie pieniądze, też mogą starać się o taką pożyczkę i istnieje spore prawdopodobieństwo, że ją dostaną. Pożyczka pozabankowa wydaje się więc bardzo atrakcyjna. Czy tak jest w rzeczywistości? Z jednej strony tak, bowiem jest to jedyny produkt pożyczkowy, po który w razie konieczności może sięgnąć praktycznie każdy. Warto jednak pamiętać, że pożyczki pozabankowe mają jedną wadę – są często bardzo kosztowne.

Koszty pożyczki pozabankowej

Wiele osób mylnie uważa, że koszt pożyczki to jej oprocentowanie. Oczywiście jest ono składnikiem kosztów, jednak jest ich o wiele więcej. Do kosztów pożyczki pozabankowej można zaliczyć też prowizję od otrzymanej pożyczki, opłatę za złożenie wniosku i jego rozpatrzenie, ubezpieczenie pożyczki czy też koszty związane z jej spłacaniem. Zdarza się bowiem, że pożyczkę trzeba spłacać w kasie firmy pożyczkowej, a każda wpłata w tym miejscu związana jest z dodatkową opłatą. Przy pożyczkach z obsługą domową, kosztem jest tez każda wizyta przedstawiciela firmy pożyczkowej. Bez względu na to czy przyjeżdża on wypłacić pożyczkę czy też dociera po kolejne raty pożyczki, może to się wiązać z opłatami. Najczęściej koszt jednej wizyty przedstawiciela to około dwadzieścia złotych.

Jak sprawdzić ogólne koszty pożyczki?

Analizując poszczególne składniki kosztów pożyczki bardzo łatwo się pogubić. Niektóre są podawane w procentach, inne w kwotach. Można popełnić błąd i podpisać umowę pożyczki, która jest dość kosztowna. Przed podpisaniem umowy pożyczki, warto więc poprosić przedstawiciela firmy pożyczkowej o prostą kalkulację. Niech przedstawi jasne porównanie. Ile konkretnie trzeba będzie zapłacić firmie pożyczkowej przy zwrocie pożyczki.. Do tego oczywiście trzeba przyrównać kwotę pożyczki. W tym porównaniu od razu widać, czy pożyczka jest kosztowna czy też nie. Może się zdarzyć, że takie porównanie przyniesie zaskakujący wynik. Może się bowiem okazać, że do oddania jest nawet ponad 100 % kwoty pożyczki. Takie produkty pożyczkowe oczywiście są zbyt kosztowne i nie warto się na nie decydować.

Pożyczka przez Internet – tu koszty sprawdza się łatwiej

Przy pożyczce przez Internet, koszty pożyczki sprawdza się o wiele łatwiej. Na stronie internetowej można ustawić sobie oczekiwaną wysokość pożyczki i czas spłaty. Natychmiast widać w kolejnym wierszu, jakiej wysokości będą raty pożyczki. Można oczywiście zmieniać koszt pożyczki i planowany czas spłaty, w tym momencie zmieni się też wysokość rat. W ten sposób można wybrać takie warunki spłaty pożyczki, jakie są dla nas najodpowiedniejsze. Oczywiście i w tym przypadku można pomnożyć ilość rat pożyczki razy wysokość jednej raty i dowiedzieć się, ile dokładnie trzeba będzie spłacić firmie pożyczkowej. Przyrównując tą sumę do kwoty pożyczki, którą mamy otrzymać, od razu widać czy dana oferta pożyczkowa jest atrakcyjna czy też lepiej poszukać innej.

Akceptacja warunków pożyczki i podpis pod umową

Przy ubieganiu się o pożyczkę przez Internet, akceptujemy warunki jednym kliknięciem. W biurze firmy pożyczkowej podpisujemy się pod umową pożyczki. Warto to robić tylko wtedy, gdy znamy i rozumiemy warunki pożyczki i mamy pełną wiedzę co do jej kosztów. Podpis pod umową to bowiem zobowiązanie, z którego trzeba będzie się wywiązać. Przy pożyczkach przez Internet można się wycofać w odpowiednim terminie i nie będzie wiązać się to z kosztami. Przy umowach zawieranych w biurze firmy pożyczkowej już nie. Warto więc postępować rozsądnie i decydować się na pożyczkę tylko wtedy, gdy mamy pewność co do jej warunków. Na taką, którą bez kłopotu spłacimy.

Dodaj komentarz