Pożyczki krótkoterminowe - czym się cechują? - TRUST.ORG.PL

Pożyczki krótkoterminowe – czym się cechują?

Pożyczki krótkoterminowe – czym się cechują?

Firmy udzielające pożyczek krótkoterminowych prześcigają się w ułatwianiu klientom procedur zgłaszania wniosków i wypłaty gotówki. Aby otrzymać chwilówkę, wystarczy jedynie wypełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej pożyczkodawcy. Czy pożyczki online są bezpieczne? Na co zwrócić uwagę, by nie stać się ofiarą oszustwa?

Rekonesans

Najlepszą rekomendację każdej firmy stanowią pozytywne komentarze zadowolonych klientów. Nawet jeśli pilnie potrzebujemy dodatkowej gotówki, warto poświęcić choćby godzinę i przejrzeć internetowe fora czy rankingi zbierające opinie o pożyczkodawcach. Pomocne mogą okazać się też polecenia przekazywane „pocztą pantoflową” przez rodzinę i znajomych. Do najbardziej godnych zaufania należą najpopularniejsze instytucje parabankowe. Ponieważ konkurencja na rynku chwilówek jest spora, każda z nich stara się skusić klientów atrakcyjną ofertą.

Pewny sprzęt komputerowy

Wypełniając wniosek o pożyczkę online, podajemy w nim szczegółowe dane. Najczęściej też musimy przesłać do pożyczkodawcy przelew z konta internetowego (na symboliczną kwotę – zwykle jednego grosza), aby potwierdzić swoją tożsamość. Warto skorzystać wtedy z własnego komputera stacjonarnego lub laptopa, wolnego od złośliwego oprogramowania. Na urządzeniach mobilnych strona nie wygląda tak przejrzyście, a łącza, z którymi łączymy się poza własnym domem, nie są chronione.

Strona internetowa parabanku również powinna zostać zabezpieczona. O odpowiednim poziomie ochrony informuje zielony znaczek kłódki wyświetlający się obok paska, w którym wpisujemy adres, oraz „https://” adres poprzedzające. Prawidłowe szyfrowanie strony gwarantuje bezpieczny przepływ danych.

Reklama a rzeczywistość

Witryna internetowa pożyczkodawcy jest również formą reklamy. Informacje, które się na niej znajdują, nie mają charakteru wiążącego. Kiedy więc nasz wniosek o pożyczkę zostanie pozytywnie rozpatrzony, powinniśmy dokładnie przeczytać warunki umowy. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na całkowity koszt pożyczki – obejmuje nie tylko oprocentowanie i prowizję, ale także wszelkie inne opłaty (rejestracyjne, administracyjne, za dostarczenie gotówki do domu albo przesunięcie terminu jej spłaty i tym podobne). Jeśli jakieś zapisy umowy będą dla nas niejasne, należy skonsultować się z agentem firmy pożyczkowej i poprosić o dodatkowe wyjaśnienie albo zrezygnować z usług takiej instytucji.

Dodaj komentarz