Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego – czy jest możliwa?

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego – czy jest możliwa?

Kredyty konsolidacyjne można już spotkać w ofercie większości polskich banków. Wielu Polaków spłaca wiele różnych kredytów i pożyczek, ale z tego czy innego względu chce zredukować ich ilość, w związku z czym decyduje się na ich połączenie. Jednak co, jeśli już posiadamy jeden kredyt konsolidacyjny? Czy można połączyć go z kilkoma innymi zobowiązaniami? Dodatkowo, co z konsolidacją zobowiązań pozabankowych – czy jest ona możliwa? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny?

Zasady konsolidacji w danym banku, między innymi to, ile długów, do jakiej kwoty i jakiego rodzaju można połączyć, zależy od decyzji podjętej przez daną instytucję. Preferowane przez banki i popularne jest przede wszystkim konsolidowanie kredytów niecelowych, a więc zwykłych kredytów gotówkowych, kredytów odnawialnych oraz kart kredytowych. Więcej informacji na temat kredytu konsolidacyjnego można znaleźć tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/.

Nie oznacza to jednak, że nie da się skonsolidować kredytu konsolidacyjnego (a także na przykład kredytu samochodowego czy kredytu hipotecznego, aczkolwiek w ich przypadku trzeba pamiętać, że zastaw bądź hipoteka przejdą na nowego kredytodawcę). Jeśli odpowiednio dobierzemy bank, do którego złożymy wniosek, możliwe, że uzyskamy na to zgodę. Trzeba przy tym wskazać, że samodzielne uzyskanie kredytu konsolidacyjnego jest bardzo trudne, a w bardziej skomplikowanych przypadkach może okazać się wręcz niemożliwe.

Dlatego też kredyt konsolidacyjny najlepiej wziąć z dobrym pośrednikiem kredytowym, dostępnym pod adresem https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i kwalifikacjom, pośrednicy są w stanie pozyskiwać atrakcyjne kredyty nawet dla osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji. Wykorzystują przy tym swoją sieć kontaktów na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach, które pozwalają im przeprowadzać wartościowe negocjacje.

Konsolidacja zobowiązań pozabankowych

Wiemy już, jak wygląda kwestia konsolidacji kredytów konsolidacyjnych, natomiast jak sprawa wygląda w zakresie konsolidacji zobowiązań pozabankowych, czyli tak zwanych chwilówek i pożyczek ratalnych? Nie da się ukryć, że banki nie mają pozytywnego podejścia do klientów firm pożyczkowych i wiele z nich nie jest chętna konsolidować ich zobowiązań. Każdy bank ma jednak nieco inną politykę i kładzie nacisk na inne rzeczy.

W związku z tym, dla osoby wykwalifikowanej i doświadczonej, a więc w praktyce pośrednika kredytowego, konsolidacja chwilówek czy pożyczek ratalnych jest możliwa. Dla osób działających samodzielnie w większości przypadków próby skonsolidowania długów pozabankowych skończą się za to porażką.

Dodaj komentarz