DLA KOGO KREDYT KONSOLIDACYJNY

DLA KOGO KREDYT KONSOLIDACYJNY

ROSNĄCE DŁUGI

Biorąc kredyt otrzymujemy pewną pulę pieniędzy, którą następnie musimy zwracać w ratach. Poza kwotą kredytu musimy ponieść koszty oprocentowania kredytu oraz pozostałych kosztów kredytu. Oznacza to nie mniej nie więcej, że musimy oddać więcej niż pożyczyliśmy. Co ważne odsetki od kredytu nie są jego jedynym kosztem. Kredytobiorca pokrywa także koszty pozostałe kredytu np. ubezpieczenie czy koszt obsługi kredytu przez bank. Jeśli jesteśmy zatrudnieni, mamy stałe i regularne zarobki, nasza historia kredytowa jest bez zarzutów, kredyt opiewający na kilka- kilkanaście tys. zł. dostaniemy praktycznie w każdym banku. Łatwość z jaką przyszło nam pozyskanie takiej ilości gotówki jest kusząca i może nam się spodobać. Sięgamy więc po kolejny i kolejny kredyt. Tym samym możemy dojść w krótkim czasie do momentu, w którym nasze comiesięczne zobowiązania będą większe niż wpływy do budżetu. Kryzys pojawia się także już w momencie, w którym po opłaceniu wszelkich należności nie pozostaje nam nic, bądź kwota, którą mamy do dyspozycji nie wystarcza na podstawowe potrzeby. Dobre w tym wszystkim jest to, że chociaż w pierwszej kolejności płacimy rachunki i spłacamy wszystkie kredyty. W ten sposób nie generujemy sobie przynajmniej kolejnych kosztów w postanie np. odsetek od nieterminowej spłaty kredytu. Najgorszym rozwiązaniem jest wtedy wzięcie kolejnego kredytu. To tylko na chwilę ukoi nasze potrzeby. Na dłuższą metę wpędzamy się tym tylko w jeszcze większe zadłużenie i zwiększamy kwotę miesięcznych wydatków. Jedynym rozwiązaniem jest wtedy konsolidacja kredytów.

KREDYT KONSOLIDACYJNY

Kredyt konsolidacyjny zakłada połączenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań w jedno. W miejsce kilku kredytów wchodzi jeden kredyt konsolidacyjny. Dzięki temu ujednolicamy warunki kredytowania, oprocentowanie oraz dodatkowe koszty kredytu. Kredyt konsolidacyjny pod tym adresem daje nam możliwość wydłużenia okresu kredytowania. Dzięki temu możemy znacząco pomniejszyć miesięczną kwotę raty. Kilka kredytów w połączeniu mogą dać sumę, której nie będziemy w stanie co miesiąc spłacić. Kredyt konsolidacyjny łączy wcześniejsze zobowiązania w jedną całość, dzięki czemu możemy zmniejszyć miesięczną kwotę zobowiązania, dzięki wydłużeniu okresu kredytowania. Jesteśmy wtedy w stanie spłacić miesięczną ratę. W ten sposób nie generujemy dodatkowych kosztów i nie wpadamy w większe zadłużenie. Nie narastają nam odsetki od nieterminowej spłaty każdego kredytu z osobna, a zatem nie wzrasta nasze zadłużenie, a wręcz przeciwnie. Konsekwentnie, z miesiąca na miesiąc, nasze zadłużenie maleje.

DLA KOGO

Kredyt konsolidacyjny jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które spłacają jednocześnie kilka kredytów, suma miesięcznych rat zaczyna przekraczać ich możliwości finansowe. To właśnie odpowiedni moment na kredyt konsolidacyjny – sprawdź adres. Zanim nie będziemy mieli pieniędzy na raty kredytów, w sytuacji gdy miesięczne zadłużenie zaczyna nam ciążyć, wtedy już warto zacząć działać.

Dodaj komentarz