Kim jest profesjonalny pośrednik kredytowy

Kim jest profesjonalny pośrednik kredytowy

Pozyskanie trudnego kredytu

Zanim powiemy kim jest profesjonalny pośrednik kredytowy, parę słów o trudnym kredycie. Staranie się o uzyskanie trudnego kredytu w pojedynkę, udając się do oddziału banku w swojej okolicy, może oznaczać tylko tyle, że wyjdziemy z niego z kwitkiem.  Trudny kredyt charakteryzuje się tym, że ciężko go pozyskać. Dzieje się tak z różnych powodów. Trudności związane z pozyskaniem kredytu mogą wynikać z braku zdolności kredytowej i słabej sytuacji finansowej. To dwa czynniki, które bank bierze przede wszystkim pod uwagę wydając decyzję o udzieleniu bądź odmowie udzielenia kredytu, składając wniosek samodzielnie w placówce. Inaczej dzieje się gdy o kredyt staramy się za pośrednictwem swojego przedstawiciela jakim jest profesjonalny pośrednik kredytowy.

Profesjonalny pośrednik kredytowy

Jest to osoba bądź firma, która specjalizuje się w pozyskiwaniu kredytów dla swoich klientów. Nie są to pracownicy banku. Zatem nie są związani na stałe z żadnym z nich. Dzięki temu mogą wybierać spośród wszystkich ofert dostępnych na rynku kredytowym. Profesjonalny doradca kredytowy reprezentuje nasze interesy jako potencjalnego kredytobiorcy. Zależy więc mu na tym samym co i nam, czyli pozyskaniu jak najlepszej oferty kredytowej. Od nas różni się jednak tym, że ma wiedzę na temat aktualnych ofert kredytowych, biegle porusza się w tematyce kredytów i świetnie prowadzi negocjacje. Profesjonalny pośrednik kredytowy pomoże nam skompletować niezbędną dokumentację, wypełnić wniosek i złożyć, zweryfikować warunki umowy proponowane przez bank czy też prowadzić negocjacje. Przeprowadzi nas przez cały proces udzielania kredytu.

Pozyskanie trudnego kredytu przez profesjonalnego pośrednika kredytowego

Rola profesjonalnego pośrednika kredytowego jest wprost nie do przecenienia w sytuacji gdy staramy się o pozyskanie trudnego kredytu. Poza tym, że ma on dużo większą, szerszą i aktualniejszą wiedzę ma tez możliwość prowadzenia negocjacji z bankiem. Profesjonalny pośrednik kredytowy negocjuje dla nas umowę nie w oddziale banku, a z osobą decyzyjną w banku, która ma większą dowolność w kształtowaniu umowy kredytu,aniżeli „pani z okienka”, która operuje tylko standardowymi produktami. Kredyt z pozoru niemożliwy do uzyskania w pojedynkę, może nie być wcale taki trudny jeśli zwrócimy się o pomoc do specjalisty. Profesjonalny pośrednik kredytowy wynegocjuje dla nas najlepsze warunki i najtańszy kredyt.

Dodaj komentarz