Kredyt na działalność gospodarczą – o czym muszą pamiętać przedsiębiorcy?

Kredyt na działalność gospodarczą – o czym muszą pamiętać przedsiębiorcy?

Potrzebujesz kredytu na rozwój swojej działalności? Musisz wiedzieć, że większość banków oferuje taki rodzaj zobowiązania jednak pod pewnymi warunkami. Przedsiębiorcy, którzy chcą otrzymać kredyt na rozwój swojej działalności gospodarczej, muszą być gotowi na formalności związane z ubieganiem się o pieniądze. Z racji tego, że w Polsce każdego roku powstaje coraz więcej firm i spółek, banki postanowiły rozszerzyć swoją ofertę właśnie o produkty dla tej grupy klientów. Zobacz, o czym musi pamiętać przedsiębiorca, który chce ubiegać się o kredyt na działalność gospodarczą.

Staż firmy

Większość banków w naszym kraju wymaga, aby firma, która ubiega się o kredyt, miała chociaż 12-miesięczny staż na rynku. Niektóre instytucje wymagają nawet minimum 2-letniego doświadczenia na rynku. Niestety przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą krócej, mogą mieć problem z tym, aby uzyskać gotówkę. Dłuższa obecność w branży jest dla banku sygnałem, że dana firma dobrze sobie radzi i nie powinna mieć problemów ze spłatą swojego długu. Odpowiedni staż nie jest jednak jedyną rzeczą, której banki wymagają od swoich klientów.

Zdolność kredytowa

Każda osoba, która kiedykolwiek ubiegała się o kredyt w banku, z pewnością wie, jak ważna jest zdolność kredytowa. Bez niej ani osoba prywatna, ani przedsiębiorca nie otrzyma wymarzonego kredytu. Przedsiębiorca, który ubiega się o kredyt na swoją działalność https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-dzialalnosc-gospodarcza/, musi być gotowy na szczegółową analizę zdolności kredytowej. W przypadku firm bank z pewnością sprawdzi dochody, regularność w opłacaniu składek czy też branżę. To od oceny zdolności kredytowej zależy, jaka będzie odpowiedź banku na wniosek przedsiębiorcy.

Branża

Wbrew pozorom bank zwraca uwagę na to, w jakiej branży działa przedsiębiorca. Istnieją branże, które są na tyle niepewne oraz ryzykowne, że instytucje finansowe niechętnie udzielają pieniędzy osobom, które w nich działają. Warto zapoznać się z tym, jakie branże są według banku ryzykowne i na jakie z nich niechętnie udziela on pieniędzy. Jeśli zajmujesz się jedną z nich, to możesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu np. poprzez poprawę zdolności kredytowej lub poszukać alternatywnego źródła dochodu.

Formalności

Przedsiębiorca, który ubiega się o kredyt w banku https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-dzialalnosc-gospodarcza/, musi być przygotowany na formalności, które będzie musiał wypełnić. Jest ich dość sporo, dlatego warto zacząć się na nie wcześniej przygotowywać, aby zaoszczędzić czas.

Dodaj komentarz