Najlepsze konto firmowe – po czym poznać dobrą ofertę?

Najlepsze konto firmowe – po czym poznać dobrą ofertę?

Analizując oferty kont firmowych, należy wziąć pod uwagę szereg różnych parametrów. Znalezienie naprawdę dobrej oferty nie jest wcale takie łatwe, a już na pewno wymaga od nas czasu i cierpliwości. Większość banków ma w zanadrzu specjalną ofertę dla przedsiębiorców. Rachunek firmowy jest niezbędny do tego, aby uporządkować finanse i oddzielić pieniądze prywatne od firmowych. Po czym poznać, że konkretna oferta konta firmowego jest atrakcyjna? Podpowiadamy!

Dobra oferta konta firmowego – czyli jaka?

Oferta kont firmowych jest obecnie spora. Wszystkie banki próbują przyciągnąć do siebie klientów biznesowych, ponieważ jest to dla nich opłacalne. Nic więc dziwnego, że pojawiają się liczne promocje, rabaty i specjalne oferty kont firmowych dla przedsiębiorców. Jak wybrać najlepsze konto firmowe spośród tej obszernej listy możliwości?

Koszty prowadzenia rachunku firmowego

Dobra oferta konta firmowego będzie miała wyraźnie wyszczególnione koszty prowadzenia rachunku. Na tę kwestię należy zwrócić szczególną uwagę, jeśli nie chcesz przepłacać. Mimo że na pierwszy rzut oka opłaty za konto mogą wydawać się niewielkie, to weź pod uwagę, że będą się one kumulować przez następne miesiące i lata. Jest to realne obciążenie dla firmowego budżet, które trzeba wziąć pod uwagę.

Firmowe konto wiąże się z takimi kosztami jak: opłata za prowadzenie rachunku, wydanie i używanie karty, wykonywanie przelewów krajowych i zagranicznych. W wielu bankach standardem jest już fakt, że założenie konta jest darmowe podobnie jak otrzymanie karty i korzystanie z niej. Banki chcą przyciągnąć jak najwięcej klientów, dlatego ograniczają dodatkowe koszty do minimum.

Koszty przelewów

Wielu przedsiębiorców na co dzień wykonuje przynajmniej kilka przelewów np. do pracowników, kontrahentów, wierzycieli, urzędów itd. Należy więc zwrócić uwagę, ile kosztuje wykonanie takiej operacji. Najlepiej byłoby, gdyby przelewy do ZUS-u i US były bezpłatne, ponieważ jest to całkowita podstawa przy prowadzeniu własnej działalności. Dowiedz się też czy bank przewiduje konkretną liczbę darmowych przelewów w miesiącu np. 10, 15, 20. Jeśli często będziesz dokonywać przelewy z konta firmowego, to wybierz ofertę banku, który nie pobiera za taką operację dużych opłat i zapewnia pakiet darmowych przelewów w miesiącu. Dowiedz się, ile kosztują przelewy ekspresowe w danej placówce, jeśli często zdarza Ci się wykonywać takie operacje na ostatnią chwilę. Najlepsze konto firmowe jest przede wszystkim bezpieczne, tanie w utrzymaniu i łatwe w obsłudze.

Dodaj komentarz